Kandydaci w wyborach do Rad Wydziałów w grupie doktorantów

Szanowne Doktorantki, Szanowni Doktoranci,

Przedstawiamy listę kandydatek i kandydatów w wyborach do Rad Wydziałów w grupie doktorantów.

 

Dear Doctoral Students,

We present the list of candidates in the elections to the Councils of Faculties in the group of doctoral students.

 

Wydział Filologiczny

Piotr Baleja

Pragnę reprezentować społeczność doktorancką w Radzie Wydziału Filologicznego UŁ. Chcę być naszym pewnym głosem w sprawach istotnych, a także uważnym uchem, które zapewni dobry przepływ informacji między osobami doktoranckimi oraz pozostałymi członkami wspólnoty akademickiej.

Jestem przedstawicielem Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UŁ, swoją rozprawę przygotowuję pod kierownictwem prof. dr hab. Anny Bednarczyk (UŁ) oraz dr Sofii Butko (Charków) w zakresie literaturoznawstwa.

Miriam Kobierski

Chciałabym mieć możliwość pracy nad rozwojem i promocją Uniwersytetu Łódzkiego. Od lat jestem zaangażowana w życie uniwersytetu poprzez swoją obecność na konferencjach naukowych (jako aktywna uczestniczka i współorganizatorka dwóch konferencji), członkini i przewodnicząca kół naukowych, promuję UŁ poprzez swoje publikacje naukowe oraz brałam udział w projektach naukowych.

Ponadto, w roku akademickim 2021/22 pełniłam funkcję Przewodniczącej Komisji Stypendialno-Socjalnej Wydziału Filologicznego jako członkini Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Filologicznego. Byłam również w Radzie Studentów Instytutu Anglistyki. Dzięki temu posiadam przydatne doświadczenie, które przysłuży się efektywnej pracy.

Chciałabym móc reprezentować głos i potrzeby doktorantów, jestem otwarta na nowe pomysły i innowacyjne rozwiązania.

 

 

Eliza Sasin

Jestem aktywną członkinią i sekretarzynią URSD, a w życiu Wydziału Filologicznego aktywnie biorę udział od 1 roku studiów licencjackich. Chciałabym poszerzyć obszar tej działalności i reprezentować społeczność doktorancką w Radzie Wydziału.

 

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

 

Beata Bielska

Drodzy Doktoranci

Od dłuższego czasu jestem zaangażowana w działalność na rzecz Uniwersytetu Łódzkiego, a zwłaszcza Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, z którym jestem związana już ponad 5 lat. Ma to dla mnie bardzo duże znaczenie, dlatego już w czasie studiów zaangażowałam się w promocję Wydziału poprzez bycie członkiem Kół Naukowych i współorganizowanie warsztatów dla młodzieży i dzieci, popularyzując tym samym Uniwersytet Łódzki. W latach 2022-2023 pełniłam funkcję przewodniczącej Studenckiego Koła Naukowego Młodych Biofizyków, który działa przy Instytucie Biofizyki Ogólnej. Wraz z członkami Koła udało nam się aż dwukrotnie przygotować Konferencję Naukową, która stworzyła możliwość wymiany idei i integracji z innymi ośrodkami naukowymi w Polsce. W tym roku wraz z doktorantami z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska jako przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego zorganizowałam IX Ogólnopolską Konferencję Doktorantów Nauk o Życiu BioOpen, która zgromadziła ponad 100 osób z różnych stron Polski. Ponadto od samego początku doktoratu staram się uczestniczyć w życiu Uczelni oraz zdobywać dodatkowe doświadczenia i umiejętności, które wpłyną nie tylko na mój rozwój, ale także pozwolą rozwijać Wydział Biologii i Ochrony Środowiska. To nie koniec moich funkcji na rzecz studentów i nauki. Również jako doktorantka staram się angażować w życie uczelni, dlatego jestem członkiem Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Doktorantów. Pełnienie tych wszystkich funkcji podczas studiów wiązało się z dużą odpowiedzialnością i pokazało mi jak wiele należy jeszcze zmienić, by Wydział Biologii i Ochrony Środowiska był bardziej przyjazny Doktorantom. Stąd też chciałabym sprawić żeby Wydział Biologii i Ochrony Środowiska stał się drugim domem dla Doktorantów, którzy ze względu na specyfikację badań często spędzają na jego terenie kilkadziesiąt godzin w tygodniu. Stawiam na lepszą komunikację pomiędzy Doktorantami i tym samym możliwość stworzenia płaszczyzny do wymiany informacji i nawiązywania współpracy, których końcowym efektem będą wspólne badania, a w późniejszym czasie publikacje. Kandyduję dla Was, więc jestem otwarta na wszelkie sugestie i pomysły i zapewniam, że w Radzie Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska będę reprezentować głos nas Wszystkich.

 

Izabela Kaczmarska

 

Jakub Skibiński

Szanowni Doktoranci Uniwersytetu Łódzkiego,

Kieruję do Państwa swoją kandydaturę w wyborach do Rady Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ w grupie Doktorantów UŁ. Jako doktorant III roku kształcenia w Szkole Doktorskiej BioMedChem oraz Instytutów PAN w Łodzi, mam świadomość odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą reprezentacja interesów doktorantów na uczelnianych szczeblach.

Jestem przekonany, że moje doświadczenie zarówno naukowe, jak i aktywne uczestnictwo w życiu społeczności akademickiej, przygotowało mnie do skutecznej pracy na rzecz naszej społeczności doktoranckiej. Od momentu rozpoczęcia mojej przygody z nauką na Uniwersytecie Łódzkim, aktywnie uczestniczę w różnorodnych inicjatywach, które mają na celu rozwój społeczności akademickiej. Moje doświadczenie obejmuje członkostwo w Uczelnianej Radzie Samorządu Doktorantów oraz udział w licznych komisjach doktoranckich, co pozwoliło mi poznać realne potrzeby naszej społeczności. Realizując pracę doktorską pod kierunkiem Profesora Magdaleny Mikołajczyk-Chmieli, zdobyłem doświadczenie w obszarze nauk biologicznych oraz zdolność analitycznego podejścia do problemów. Jako współorganizator zeszłorocznego oraz tegorocznego Dnia Doktoranta UŁ, miałem okazję z bliska obserwować potrzeby oraz oczekiwania naszej społeczności. Dzięki temu doświadczeniu mam świadomość, jakie działania mogą przyczynić się do budowania silnej wspólnoty doktorantów.

Wierzę, że moje zaangażowanie oraz doświadczenie pozwolą mi skutecznie reprezentować interesy doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego w Radzie Wydziału. Liczę na Państwa wsparcie i zaufanie.

Z poważaniem,

Jakub Skibiński

 

Agata Pyrzanowska-Banasiak

Jestem doktorantką IV roku w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Od 2022 roku jestem aktywną członkinią Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów, w której pełnię funkcję II Zastępczyni Przewodniczącej. Dzięki zaangażowaniu w działalność samorządu doktoranckiego widzę z jakimi oczekiwaniami przychodzą młodzi badacze oraz jakie są ich potrzeby. Chciałabym, aby moja obecność w Radzie Wydziału pozwoliła być szczerym i otwartym głosem społeczności doktoranckiej.  Poza działalnością naukową bardzo chętnie angażuję się w liczne działania promujące Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, poprzez udział w wydarzeniach popularyzatorskich tj. Noc Biologów, Dni Otwarte i liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Dzięki tym działaniom dobrze znam struktury naszego wydziału oraz jego pracowników. Chciałabym mieć realny wpływ na funkcjonowanie wydziału BiOŚ i być swego rodzaju łącznikiem między pracownikami, a doktorantami i doktorantkami.

 

Mateusz Wróblewski

Szanowni Państwo,

Nazywam się Mateusz Wróblewski, jestem doktorantem na IV roku kształcenia w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UŁ. Zgłaszam swoją kandydaturę do Rady Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska motywując ją posiadaniem odpowiednich cech osobowości takich jak: sumienność, pracowitość oraz bezstronność, dzięki którym należycie wypełniałbym obowiązki przedstawiciela doktorantów w Radzie Wydziału. Od początku studiów na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska angażuję się w działania na rzecz upowszechniania nauki oraz promocji Wydziału. Jestem głęboko przekonany, że godnie reprezentowałbym Naszą Społeczność podczas posiedzeń Rad Wydziału oraz, że będę Jej głosem mającym wpływ na istotne dla Nas sprawy.

 

Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych

Maciej Baczyński

 

Łukasz Sławomir Fraszka

Z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politologicznych (WSMiP) związany jestem od ponad dziesięciu lat. Biorę udział w organizowaniu konferencji organizowanych przez Wydział oraz aktywnie angażuję się w działalność Katedry Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, gdzie obecnie przygotowuję moją rozprawę doktorską.

Pełniąc funkcję przedstawiciela Szkół Doktorskich afiliowanych przy WSMiP, chciałbym przyczynić się do dalszego rozwoju i sukcesów Wydziału. Poza tym na tym Wydziale mam nadzieję kontynuować swoją dalszą działalność naukową.

Moja chęć kandydowania i dalszego angażowania się w społeczność WSMiP wynika ze wsparcia, jakiego doświadczam na co dzień ze strony członków Katedry, ale także innych pracowników Wydziału.

Justyna Gumulak

Od kilku lat aktywnie działam na rzecz społeczności Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2021 r. jestem doktorantką (WSMiP UŁ, SDNS UŁ). Byłam Przewodniczącą Rady Samorządu SDNS UŁ w kadencji 2020/2022, obecnie działam w Uczelnianej Radzie Samorządu Doktorantów UŁ jako Pierwsza Zastępczyni Przewodniczącej. Kieruję dwoma projektami badawczymi: Preludium 21 NCN, IDUB. Angażuję się także w działalność samorządową doktorantów na szczeblu krajowym poprzez uczestnictwo w wydarzeniach Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Kilkukrotnie miałam przyjemność prowadzić szkolenia dotyczące pozyskiwania środków na badania naukowe. Jako przedstawicielka doktorantek i doktorantów w Radzie WSMiP będę miała możliwość jeszcze aktywniej zaangażować się w działalność na UŁ.

Natalia Matiaszczyk

Od 1 roku studiów licencjackich angażuję się w życie UŁ (m.in. poprzez działalność w kołach naukowych). Chciałabym teraz zostać członkinią Rady Wydziału WSMiP, żeby rozszerzyć obszar swojej aktywności. Jako przedstawicielka doktorantów w Radzie Wydziału zobowiązuję się do reprezentacji głosu doktorantów z naszego Wydziału oraz do działań na rzecz naszych interesów.

 

 

Wydział Nauk Geograficznych

Ewelina Krawczyk

Szanowne Doktorantki, Szanowni Doktoranci,

W związku z wyborami przedstawicieli doktorantów do Rad Wydziałów, chciałabym zgłosić swoją kandydaturę jako przedstawicielki doktorantów do Rady Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Posiadając już bogate doświadczenie w działaniach organizacyjnych na Wydziale, pracując w samorządach studencko-doktoranckich i kołach naukowych, a także będąc już w przeszłości reprezentantką studentów w Radzie Wydziału, chciałabym kontynuować moją działalność na tym stanowisku. Moja działalność organizacyjna oraz wieloletnia praca na Wydziale pozwoliła mi dokładnie poznać bieżącą sytuację doktorantów oraz problemy, z którymi zmagają się na tym etapie edukacji. Dotychczas moje zaangażowanie w jakość funkcjonowania doktorantów na WNG UŁ pozwoliło na rozwiązywanie problemów, które generowane były w związku z utrudnioną komunikacją między doktorantami a Wydziałem. Dodatkowo, dzięki pracy w Radzie Samorządu Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych moja perspektywa i poglądy są na bieżąco wzbogacane dzięki znajomości sytuacji doktorantów realizujących działalność badawczą na innych wydziałach naszej Uczelni. Swoje doświadczenie i zaangażowanie chcę wykorzystać w najlepszy możliwy sposób dla najbliższego mi środowiska, którym jest właśnie Wydział Nauk Geograficznych.

Margarita Zalinian

Dzien dobry,

My name is Margarita Zalinian,  I am Armenian.

As a 1st-year PhD student at the Faculty of Geography, Doctoral School of Exact and Natural Sciences, my research area is Paleontology and Soil Science, I am eager to serve as a representative for PhD students in our council and I bring a diverse background and set of skills to the table.

I have lived  in Poland for three years and obtained my Master's degree from Adam Mickiewicz University in Poznan, I understand the needs and challenges faced by both local and international students. My proficiency in Polish, English, Russian, and basic understanding of Ukrainian allows me to effectively communicate and advocate for the interests of all students within our diverse community.

Through my involvement as one of the heads of the International Student Support team, I am committed to fostering a welcoming and inclusive environment for all students. I am passionate about organizing activities that promote cultural exchange and support the well-being of both Polish and foreign students, including fellow candidates.

Furthermore, my experience in organizational and administrative support for conferences and workshops within our Faculty of Geography demonstrates my dedication to contributing positively to our academic community. With upcoming events planned for this spring and summer, I am eager to represent the voices of PhD students and ensure their concerns are heard and addressed.

In summary, I am motivated to serve as a representative for PhD students to actively contribute to enhancing our academic experience and fostering a sense of belonging within our vibrant community. Thank you for considering my candidacy and for your time.

Dagmara Sójka

Szanowne Doktorantki,

Szanowni Doktoranci,

Nazywam się Dagmara Sójka i kandyduję do Rady Wydziału na Wydziale Nauk Geograficznych. Przez wiele lat aktywnie i skutecznie działałam na rzecz społeczności uniwersyteckiej, między innymi w kole naukowym. Obecnie jestem przewodniczącą Kolegium Nadzorczego Doktorantów UŁ.

Geografia (zarówno fizyczna, jak i społeczno-ekonomiczna) to moja pasja a nasz Wydział traktuję jak drugi dom. Zależy mi na tym, aby nasza społeczność była na nim zauważana i doceniana. W sprawy doktoranckie wkładam całe swoje serce i zaangażowanie. Zawsze przedkładam dobro społeczności ponad swoje prywatne opinie i interesy.  Jestem osobą, która nie boi się mówić o naszych potrzebach na forum i negocjować najlepsze dla nas rozwiązania. Udowodniłam to już w czasie ostatnich spotkań z kandydatami na stanowisko Rektora, które odbywały się na WNG.  Oprócz nauki w Szkole Doktorskiej, dodatkowo pracuję na cześć etatu na naszym Wydziale. Ponieważ mam kontakt z innymi zatrudnionymi osobami, widzę dlaczego często problemy doktoratów nie są dostrzegane i rozumiane przez stałych pracowników Wydziału. Dzięki temu łatwiej mi znaleźć drogę do tego, aby nasze postulaty i potrzeby zostały zauważone, zrozumiane i zaspokojone. To my jesteśmy przyszłością geografii i nasze sprawy powinny być zawsze brane pod uwagę!

Fakt, że na co dzień przebywam na Wydziale, pozwala na to, żebym była dostępna dla wszystkich, którzy chcieliby się ze mną spotkać i porozmawiać. Jeżeli otrzymam możliwość reprezentowania naszej społeczności w Radzie Wydziału, będę tu zawsze z Wami i dla Was!

Zachęcam wszystkich do udziału w wyborach.

Będzie mi miło, jeżeli oddacie na mnie swoje głosy.

Z pozdrowieniami

Dagmara Sójka

 

Dear PhD Students,

My name is Dagmara Sójka and I am a candidate for the Faculty Council in the Faculty of Geographical Sciences. I have been actively and effectively involved in the university community for many years.

Geography is my passion and I treat our faculty building like a second home. It is important to me that our community is visible and appreciated there. I put all my commitment and heart into it. The community is always more important to me than my personal opinions and interests.  I am someone who is not afraid to speak up about our needs and negotiate the best solutions for us.

In addition, I also work in our Faculty. This makes it easier for me to find a way for our needs to be seen, understood and implemented. We are the future of geography and our issues should always be important to the faculty community!

 

The fact that I am in the Faculty very often means that I will be available to anyone who would like to meet with me. If I can represent the doctoral community on the Faculty Council, I will always be here with you and for you!

I will be pleased if you vote for me.

Best regards

Dagmara Sójka

 

Wydział Prawa i Administracji

Agata Dąbrowska

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Już w czasie studiów miałam możliwość aktywnego działania w Samorządzie Studenckim - także pełnienia zaszczytnej roli jego przewodniczącej, a także w innych organizacjach studenckich. Miałam zaszczyt i przyjemność reprezentować studentów WPiA UŁ w Senacie UŁ, Radzie Wydziału, komisji ds. jakości kształcenia oraz komisjach dyscyplinarnych. Czas moich studiów był czasem wyzwań - pandemii, konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Nauczyło mnie to, że współdziałając, możemy przezwyciężać wiele przeciwności losu. Chciałabym móc kontynuować moją pracę na rzecz doktorantów oraz Wydziału po uzyskaniu mandatu do Rady Wydziału. Mam nadzieję, że będę mogła wykorzystywać dotychczasowe doświadczenie i zaangażowanie w dalszym współdziałaniu dla dobra i na rzecz Uniwersytetu Łódzkiego oraz mojego macierzystego Wydziału Prawa i Administracji.

I graduated from the Faculty of Law and Administration of the University of Łódź. Since the time of my studies, I have already had the opportunity to be active in the Student Self Government - also in the honourable role of its chairperson, as well as in other student organisations. I had the honour and pleasure of representing the students of the Faculty of Law and Administration of the University of Łódź in the Senate of the University of Łódź, the Faculty Council, the Education Quality Committee and disciplinary committees. My time as a student was a time of challenges - the pandemic, the armed conflict in Ukraine. It taught me that by working together we can overcome many odds. I would like to be able to continue my work on behalf of PhD students and the Faculty after my election to the Faculty Council. I hope that I will be able to use the experience and commitment I have gained so far to continue working together for the good and benefit of the University of Lodz and my alma mater, the Faculty of Law and Administration.

 

Wydział Chemii

 

Cyprian Doroszko

 

Adrian Olszewski

Szanowne Doktorantki,

Szanowni Doktoranci,

zdecydowałem się kandydować do Rady Wydziału Chemii UŁ ze względu na chęć aktywnego uczestnictwa w decyzjach dotyczących naszego Wydziału. Od początku studiów brałem czynny udział w różnych wydziałowych i uczelnianych komisjach, co pozwoliło mi zyskać szeroką perspektywę na potrzeby i problemy studentów, które starałem się rozwiązywać.

Będąc Przewodniczącym Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego przez dwie kadencje, miałem okazję kierować działaniami na rzecz poprawy warunków nauki i życia studenckiego. Dzięki temu doświadczeniu posiadam umiejętności niezbędne do skutecznego i efektywnego działania na rzecz dobra całej społeczności akademickiej.

Moje zaangażowanie, zdolności organizacyjne sprawiają, że jestem gotowy, by jeszcze bardziej zaangażować się w rozwój naszego Wydziału i mieć udział w podejmowaniu ważnych decyzji, które będą służyć nam wszystkim. Wsłuchując się w Wasz głos, wspólnie zrobimy wiele dobrego.

Z pozdrowieniami

Adrian

 

Wydział Zarządzania

Mateusz Sobociński

Z ogromnym zaangażowaniem i determinacją pragnę zgłosić swoją kandydaturę do Rady Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Moje dotychczasowe doświadczenie w różnorodnych gremiach i organizacjach, zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym, przekonuje mnie o mojej gotowości do pełnienia tej zaszczytnej funkcji, przyczyniając się do rozwoju naszej akademickiej społeczności. Przez ostatnie lata miałem zaszczyt pełnić funkcję m.in. radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi, co pozwoliło mi nie tylko zrozumieć potrzeby młodych ludzi, ale również nauczyć się efektywnego działania w obrębie struktur samorządowych. Moja aktywność w młodzieżowym Parlamencie Europejskim umożliwiła mi z kolei zdobycie cennych doświadczeń na arenie międzynarodowej, kształtując moje umiejętności negocjacyjne oraz zdolność do pracy w zróżnicowanych zespołach. Jako przewodniczący Rady Samorządu Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, zdobywam bezcenne doświadczenie w zarządzaniu projektami edukacyjnymi i reprezentowaniu interesów doktorantów. Z kolei pełnienie funkcji Ambasadora Uniwersytetu Łódzkiego pozwoliło mi na promowanie wartości naszej uczelni zarówno w kraju, jak i za granicą. Ukończenie Łódzkiej Szkoły Liderów oraz Szkoły Liderów Województwa Łódzkiego, a także uczestnictwo w licznych szkoleniach z zakresu zarządzania, innowacji i motywacji, umocniły moje przekonanie o znaczeniu ciągłego kształcenia i rozwoju liderów. W moim przekonaniu, uczestnictwo w Radzie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego stanowi nie tylko wyraz osobistego zaangażowania w rozwój naukowy i społeczność akademicką, ale także daje niepowtarzalną możliwość wpłynięcia na kształtowanie przyszłości edukacji na najwyższym poziomie. Moja silna motywacja do pracy w Radzie wynika z głębokiego przekonania, że poprzez wspólne działanie, oparte na dialogu, szacunku oraz wymianie doświadczeń, możemy osiągnąć nie tylko znaczącą poprawę jakości kształcenia, ale również zbudować silne, zintegrowane środowisko akademickie, które będzie źródłem innowacji i postępu. Moja chęć zasiadania w Radzie wynika również z głębokiego przekonania o potrzebie ciągłego doskonalenia systemu, aby nie tylko odpowiadał on na bieżące wyzwania naukowe i społeczne, ale także inspirował do indywidualnego rozwoju i dążenia do doskonałości. Wierzę, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu, możemy tworzyć takie środowisko naukowe, w którym każdy doktorant będzie mógł znaleźć przestrzeń dla siebie, realizować swoje pasje i rozwijać kompetencje, które w przyszłości przyczynią się do rozwoju naszego społeczeństwa. Zobowiązuję się do aktywnego uczestnictwa w pracach Rady, by za pośrednictwem moich doświadczeń, wiedzy i pasji, wspierać każdego doktoranta na drodze do naukowego i osobistego sukcesu. Razem możemy stworzyć przestrzeń, w której innowacja, współpraca i wzajemny szacunek prowadzą do tworzenia wartości dodanej nie tylko dla społeczności akademickiej, ale również dla szerszego społeczeństwa. Obiecuję godnie reprezentować całą społeczność doktorantek i doktorantów Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych i liczę na Państwa poparcie.

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Mateusz Piasecki

Z racji zdobytego interdyscyplinarnego doświadczenia na kilku uczelniach w kraju, chcę przekładać swoją zdobytą wiedzę i doświadczenie na działanie w strukturach Rady Wydziału. Każdy głos oddany na moją osobę, chcę przekuć w budowę odpowiedniego dialogu między Wydziałem, a Doktorantami.