Nagranie z rozmowy wokół malarstwa Ryszarda Hungera i Piotra Kotlickiego

Jak wygląda praca nad wspólnym dziełem dwóch artystów, którzy mają odmienne preferencje stylistyczne? Jakie relacje łączą twórców, odbiorców i krytyków sztuki? Co wpływa na interpretację i rozumienie dzieła? O te i wiele innych kwestii podczas spotkania z artystycznym duetem – Ryszardem Hungerem i Piotrem Kotlickim – pytała Aneta Pawłowska. Przyczynkiem do dyskusji była wystawa malarstwa obu artystów pt. „Przenikanie”.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania ze spotkania, które odbyło się w piątek (23 lutego) o godz. 18.00 w uniwersyteckiej Galerii Wozownia 1/5 (ul. Franciszkańska 1/5). W rozmowie wzięli udział: prof. Aneta Pawłowska (Instytut Historii Sztuki UŁ), prof. Ryszard Hunger i dr Piotr Kotlicki (Szkoła Filmowa w Łodzi).