Nowy sposób logowania do systemów uniwersyteckich

1 lipca Uniwersytet Łódzki wprowadza zmiany w wyglądzie strony logowania i sposobie logowania do niektórych usług UŁ. Działania te mają na celu dalsze podnoszenie bezpieczeństwa cyfrowego UŁ i jego studentów, doktorantów i pracowników.

Zmiany dotyczą logowania do następujących usług UŁ:

• USOSWEB
  • Archiwum Prac Dyplomowych
  • Platforma Zdalnego Kształcenia
  • Portal Pracowniczy
  • Katalog BUŁ
  • Serwis Rekrutacyjny Biura Karier UŁ
  • Strona www uczelni (system TYPO3)

Po zmianie logowanie do powyższych systemów będzie odbywać się analogicznie jak do poczty uniwersyteckiej z wykorzystaniem strony logowania Office365 oraz mechanizmu podwójnej weryfikacji,  tzw. MFA – uwierzytelnianie wieloskładnikowe (konieczność potwierdzenia logowania w dodatkowej aplikacji lub SMS).

Co to oznacza?

Adres strony logowania pozostaje bez zmian - login.uni.lodz.pl.

Zmienia się wygląd strony. Wcześniejszą stronę Centralnego Systemu Logowania zastąpi strona logowania Office 365.

wizualizacja stron logowania

Zmienia się także sposób logowania. Logując się do systemów, po wpisaniu identyfikatora i hasła, zostaniecie Państwo poproszeni o wykonanie drugiego kroku weryfikacji , tzn. o potwierdzenie logowania w aplikacji mobilnej (forma rekomendowana) lub poprzez SMS.

Wsparcie Centrum Informatyki UŁ

W razie problemów z logowaniem lub pytań o podwójną weryfikację proszę korzystać z systemu zgłoszeniowego dostępnego pod adresem https://hd.uni.lodz.pl/ albo infolinii zespołu Helpdesk CI UŁ: 42 635 65 00 (infolinia wew. 1).

Zachowanie zasad bezpieczeństwa

Proszę pamiętać, że podczas logowania do systemów uniwersyteckich UŁ nigdy nie prosi o podawanie dodatkowych danych do weryfikacji tożsamości. Wystarczy login, hasło oraz wykonanie drugiego kroku weryfikacji.

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy logowanie następuje do systemów uniwersyteckich, warto skontaktować się z Centrum Informatyki UŁ. Proszę również dokładnie sprawdzać adresy stron internetowych, na których podajecie Państwo swoje dane do logowania.

Wszystkie środki ostrożności związane z zachowaniem bezpieczeństwa w sieci , w tym uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA), mają na celu zapewnienie dodatkowej ochrony podczas logowania. Zwiększają bezpieczeństwo Państwa danych oraz zabezpieczają przed nieautoryzowanym dostępem.

Materiał: Centrum Informatyki UŁ