Aplikacja mobilna MyUniLodz nagrodzona Skrzydłami IT w Administracji

Uniwersytet Łódzki otrzymał prestiżową nagrodę Skrzydła IT w Administracji 2024 za projekt „MyUniLodz – mobilna aplikacja studencka”. Nagroda przyznawana jest najlepszym projektom informatycznym zrealizowanym przez instytucje publiczne. Ogłoszenie werdyktu kapituły 10. edycji nagrody odbyło się 22 kwietnia br. podczas uroczystej gali w Zakopanem.

Uniwersytet Łódzki jest liderem cyfryzacji wśród publicznych uczelni wyższych w Polsce. Stale podnosimy naszą skuteczność w obszarze zarządzania administracją i finansami, jak również komunikacji wewnętrznej i zewnętrzej. Wraz z Uniwersytetem Opolskim w roku 2017 założyliśmy konsorcjum pod nazwą „Standaryzacja Rozwiązań Zarządczych dla Uczelni”, w ramach którego zrealizowane zostały takie projekty jak:

• Portal Pracowniczy
    System informatyczny, który w formie webowego interfejsu dostępnego dla wszystkich pracowników uczelni pozwala na łatwy dostęp do najważniejszych informacji z zakresu kadrowo-płacowego, uczelnianych aktualności oraz ważnych informacji. Narzędzie to jest także zaawansowanym systemem elektronicznej obsługi dokumentów wspierającym m.in w pełni elektroniczną obsługę procesów uczelnianych z wykorzystaniem wewnątrz uniwersyteckiego elektronicznego podpisu niekwalifikowanego.

• Rektorat 2.0
    System kadrowo-płacowy w pełni dostosowany do potrzeb dużych uczelni publicznych. Od samego początku jest tworzony w oparciu o wymagania stawiane bezpośrednio przez merytoryczne działy uczelni przez ten sam zespół doświadczonych programistów i analityków. Kluczowymi wymaganiami stawianymi wobec projektu były zawsze jego wydajność, stabilność i bezpieczeństwo. Obecna wersja systemu jest stale rozwijana.

Mobilna aplikacja studencka MyUniLodz

Pod koniec minionego roku udostępniliśmy zupełnie nowy produkt – mobilną aplikację studencką MyUniLodz. Pierwsza publiczna odsłona aplikacji nastąpiła 23 listopada 2023 roku w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego w ramach wydarzenie „BUŁ integruje”. W aplikacji można znaleźć m.in. najważniejsze informacje wydziałowe, aktualności i komunikaty. W module „baza wiedzy” są też zawarte informacje ogólne – o studiach za granicą, stypendiach, możliwościach rozwoju kariery, akademikach, bufetach czy opiece medycznej.

Maciej Sysak – pełnomocnik rektora Uniwersytetu Łódzkiego ds. rozwoju systemów informatycznych i komunikacyjnych uczelni – wyjaśnia:

Stworzyliśmy, opracowaliśmy i wdrożyliśmy zupełnie nowe narzędzie komunikacji na linii student – uczelnia. Mobilna aplikacja studencka MyUniLodz jest oprogramowaniem dostępnym na urządzeniach mobilnych (tablet, telefon) na dwóch wiodących platformach – Android oraz iOS. Osoby studiujące wybrały nazwę aplikacji, a teraz mogą już korzystać z jej możliwości.

Aplikacja dostępna jest dla każdego, kto posiadająca konto mailowe UŁ i dostęp do informatycznych systemów naszej uczelni.

plakat aplikacji MyUniLodz

Skrzydła IT 2024 dla Uniwersytetu Łódzkiego

Uniwersytet Łódzki został laureatem Skrzydeł IT w Administracji 2024 w kategorii e-Kultura i e-Edukacja za projekt studenckiej aplikacji mobilnej „MyUniLodzi”. W imieniu naszej uczelni nagrodę odebrał Maciej Sysak – Pełnomocnik rektora ds. rozwoju systemów informatycznych i komunikacyjnych UŁ.

Skrzydła IT w Administracji to nagroda przyznawana najlepszym projektom informatycznym zrealizowanym przez instytucje publiczne. Celem Nagrody jest wyróżnienie tych instytucji, które poprzez wdrożone projekty informatyczne ułatwiły dostęp do usług publicznych lub poprawiły jakość obsługi i komunikację na linii urząd – obywatel, co pozytywnie wpłynęło na wizerunek polskiej e-administracji. Nagrody przyznawane są za konkretne projekty, kwalifikujące się do jednej z pięciu kategorii: e-Administracja, e-Kultura i e-Edukacja, e-Usługi dla obywatela, oprogramowanie do obsługi urzędu, narzędzia do komunikacji z obywatelami. Nagrody przyznaje wydawca miesięcznika „IT w Administracji”.

Maciej Sysak ze statuetką Skrzydła IT w Administracji

Lista laureatów dostępna jest na stronie Skrzydeł IT w Administracji
Więcej o studenckiej aplikacji mobilnej można przeczytać na stronie MyUniLodz

Mobilna aplikacja studencka jest jednym z zadań sfinansowanych w ramach projektu „(Nie)Pełnosprawny Student UŁ” współfinansowanego przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, realizowanego przez Uniwersytet Łódzki w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju nr POWR.03.05.00-IP.08-00-DOS/19,  na podstawie umowy nr POWR.03.05.00-00-A025/19-00 z dnia 09.12.2019.

Materiał: Centrum Komunikacji i PR UŁSkrzydła IT w Administracji
Zdjęcia: Marcin Oliva Soto