Spotkanie Wielkanocne dla zagranicznych naukowców i doktorantów UŁ

Zespół International Hub spotkał się z zagranicznymi naukowcami i doktorantami UŁ w Pałacu Biedermanna z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W spotkaniu wziął udział dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ, Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, który przywitał wszystkich zgromadzonych i złożył życzenia wielkanocne społeczności UŁ.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją, podczas której wyświetlony został film z udziałem zagranicznych naukowców promujący pracę na Uniwersytecie Łódzkim. Materiał powstał w ramach projektu Welcome to Poland „CONNECT” finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Film wraz z opisem i dodatkowymi informacjami wkrótce pojawi się w Multiportalu. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały również planowane inicjatywy oraz nadchodzące wydarzenia organizowane w ramach Science Inspires. Ponadto, poruszony został temat cyklu szkoleń z networkingu i autoprezentacji dla naukowców i doktorantów. Nadal istnieje możliwość zapisania się na praktyczną część szkolenia, serdecznie zachęcamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego.

Po części wprowadzającej, goście mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich dań wielkanocnych. Ostatnim punktem programu był wielkanocny koncert smyczkowy z cyklu Muzyka u Biedermanna w wykonaniu członków zespołów Vivenda String Quartet oraz Lumiére ensemble.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naukowcom, doktorantom i pozostałym gościom za udział w spotkaniu. Zachęcamy do śledzenia nadchodzących wydarzeń organizowanych przez zespół iHub.

Fotorelacja ze spotkania

Materiał: International Hub
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ
Zdjęcia: Maciej Andrzejewski (CKiPR UŁ)